Zamknięty łącznik o końcówce męskiej.
Bezpieczne przygotowywanie i podaż niebezpiecznych leków.
Przy rozłączaniu wytwarza próżnię.
Technologia łącznika SPIROS
- Zastosowanie łącznika SPIROS wytwarza system zamknięty, chroniący pojemnik z płynem przeznaczonym do podaży dożylnej, zarówno gdy jest podłączony do strzykawki, jak i do końcówki zestawu kroplówkowego.
- Łącznik SPIROS wytwarza zamknięty system bezigłowy tak w trakcie przenoszenia leku w strzykawce, jak i w czasie mieszania leku. Po rozłączeniu łącznik automatycznie „zakorkowuje się” i zamyka układ.
- Zabezpieczenie końcówki strzykawki przed wydostaniem się cząsteczek leku cytostatycznego w trakcie rozpuszczania, dzielenia dawek leku, przygotowania do podania pacjentowi.
Zastosowanie łącznika SPIROS do przenoszenia i przygotowania leku
- Umieszczenie łącznika SPIROS na strzykawce pozwala odłączyć
i przenieść lek w strzykawce bez ryzyka wykapania płynu. Łącznik SPIROS otwiera się jedynie wtedy, gdy podłączony jest do końcówki żeńskiej. - Zastosowanie na strzykawce łącznika SPIROS pozwala na całkowicie bezpieczne przenoszenie niebezpiecznych leków w strzykawce.
SPIROS a zestawy przetoczeniowe
- Łącznik SPIROS jest przystosowany do użycia z zestawem pierwotnym, wtórnym lub przedłużeniem – w jakimkolwiek miejscu, w którym winna być końcówka męska.
- Łącznik SPIROS zapobiega wykapywaniu (niezamierzonemu lub zamierzonemu) z zestawu kroplówkowego, kiedy jest on odłączony.
- Łącznik SPIROS wytwarza system zamknięty, co chroni przed zakażeniem z zewnątrz.
Jak używać łącznika SPIROS? Użycie łącznika jako łącznika strzykawkowego
- Otwórz opakowanie i wyjmij łącznik. Usuń kapturek
ochronny z żeńskiej końcówki i usuń go.
- Przyłącz końcówkę żeńską łącznika do strzykawki
- Aby zaaspirować płyn z pojemnika:
-
- Chwyć łącznik SPIROS i podłącz go do bezigłowego osprzętu założonego na pojemnik (buteleczkę) z lekiem. Wciśnij łącznik aż do uzyskania bezpiecznego połączenia. Po podłączeniu droga przepływu przez łącznik otwiera się i lek może być aspirowany do strzykawki.
-
- W celu rozłączenia, uchwyć łącznik SPIROS i wyciągnij go z osprzętu na buteleczce. Po rozłączeniu droga przepływu w łączniku automatycznie zamknie się.
- Aby dokonać podaży płynu przez łącznik SPIROS:
Chwyć łącznik i podłącz go do osprzętu bezigłowego (łącznika) lub do końcówki żeńskiej Luer. Wciśnij łącznik aż do uzyskania bezpiecznego połączenia. Po podłączeniu droga przepływu przez łącznik otwiera się i lek może być podawany ze strzykawki.
W celu rozłączenia, uchwyć łącznik SPIROS i wyciągnij go
z osprzętu bezigłowego lub końcówki żeńskiej Luer. Po rozłączeniu droga przepływu w łączniku automatycznie zamknie się.
Łącznik SPIROS na zestawie kroplówkowym.
- Otwórz opakowanie i wyjmij zestaw kroplówkowy. Łącznik SPIROS jest wyposażony w kapturek przepłukania, który otwiera system i pozwala na wykonanie standardowej procedury przepłukania zestawu.
- Chwyć łącznik SPIROS na końcu zestawu kroplówkowego i podłącz go do łącznika bezigłowego lub końcówki żeńskiej Luer cewnika naczyniowego. Wciśnij łącznik aż do uzyskania bezpiecznego połączenia. Po podłączeniu droga przepływu przez łącznik otwiera się.
- Dokonaj przetoczenia płynu.
- Rozłącz łącznik SPIROS przez uchwycenie go i wykręcenie z końcówki żeńskiej. Po rozłączeniu droga przepływu w łączniku automatycznie zamknie się. Usuń zestaw zgodnie z protokołem postępowania przyjętym w Twoim ośrodku.
Problem:
Efekty krótkoterminowego lub długoterminowego narażenia na kontakt z niebezpiecznymi lekami stanowią poważny problem dotyczący każdego, kto musi żyć i pracować w otoczeniu takich substancji. Protokoły NIOSH, OSHA, ONS i ASHP omawiają wszystkie te problemy i wskazują w jaki sposób bezpiecznie postępować z takimi substancjami.
Możliwe krótkoterminowe efekty ekspozycji na takie substancje:
Układ pokarmowy – nudności, wymioty, biegunka.
Błony śluzowe i skóra – podrażnienia układu oddechowego, kaszel, zapalenie skóry, wypadanie włosów.
Układ nerwowy – bóle głowy, zawroty głowy.
Układ rozrodczy – nieregularne miesiączki
Możliwe efekty długoterminowe ekspozycji:
Rak – białaczka
Układ rozrodczy – bezpłodność, poronienia, defekty płodu